szablon na bloxa - włącz OPTYMALIZACJĘ na swoim blogu: Wygląd, Pozostałe
Kategorie: Wszystkie | Kategoria 1 | Kategoria 2 | kategoria 3
RSS
środa, 25 lipca 2007
Jeśli podoba Ci się ten szablon, możesz go skopiować, klikając w znaczek CSS. Mnie pozostaw, proszę, ślad w komentarzu. Kiedy już to zrobisz, dodaj do swojego pola na kod html (w edycji bloga/wygląd/elementy) taki krótki kod:Spowoduje on wyświetlenie sympatycznego znaczka w wąskiej szpalcie Twojego bloga, tak samo jak w tym szablonie. To taka drobna zapłata za moją pracę. A jeśli kiedyś zmienisz wygląd swojego bloga, lub skopiujesz szablon innego autora, nie zapomnij tego kodu usunąć. Dziękuję i życzę miłego blogowania :-)
Świat zwierzęcy Afryki jest bardzo bogaty i różnorodny. Lasy równikowe zamieszkują liczne gatunki małp (m.in. goryle i koczkodany), antylopy karłowate, okapi, hipopotamy, liczne ptaki (np. papugi), gady (m.in.: pytony, kobry, mamby, krokodyle) i płazy (żaby latające). Na granicy lasu i sawanny żyją m.in. szympanse, na sawannach liczne parzystokopytne: różne gatunki antylop, bawoły, zebry, nosorożce i żyrafy, a także największy ssak lądowy - słoń afrykański. Z drapieżników mieszkańcami sawann są m.in.: lwy, hieny i lamparty. Wśród ptaków występują np.:strusie afrykańskie, sekretarze, trzewikodzioby, turaki.

Większa część Afryki leży w strefie gorącej, kształtowanej przez masy powietrza równikowego i zwrotnikowego. Symetryczne położenie Afryki w stosunku do równika i brak wysoko wzniesionych barier górskich powodują powstanie stosunkowo regularnego układu czterech stref klimatycznych:

równikowej (średnia roczna temperatura 25-28°C, brak pór roku, wysokie opady - do 10 470 mm rocznie na stokach góry Kamerun), podrównikowej (cechującej się naprzemiennym występowaniem pory suchej i deszczowej), zwrotnikowej, o niskim opadzie rocznym, wynoszącym nawet 0,5 mm (Asuan), i podzwrotnikowej (na północy typu śródziemnomorskiego). Regularny układ stref klimatycznych zaburzony jest na wschodzie kontynentu, gdzie z racji znacznych wysokości bezwzględnych nie występuje strefa równikowa.

Jak uzyskać taki efekt notki, czyli "blockquote"?

Piszemy tekst w edytorze TinyMC. Część tekstu, którą chcemy tak wyeksponować, zaznaczamy myszką. Na pasku z ikonkami, pod napisem "format", znajduje się ikonka "zwiększ wcięcie" (jeśli najedzie się kursorem na ikonkę, to pokaże sie ten napis), klikamy w niego i tekst, przesunie się automatycznie! Zachęcam obnizyć go o jedną linię. Jesli wracamy do normalnego tekstu, to tez obniżmy go o linię. Pasek boczny przy tekście, pojawi się dopiero, po opublikowaniu notki. Zastanawiam się, dlaczego po wprowadzeniu nowych szablonów z tymi możliwościami, nie podano instrukcji, jak je stosować. Przecież nie każdy się na tym zna.
Afrykę zamieszkuje 723 mln osób (1995), co stanowi 12,7% ludności świata. Kontynent cechuje się wysokim wskaźnikiem przyrostu naturalnego (28‰).
poniedziałek, 23 lipca 2007
Afryka, drugi co do wielkości kontynent świata, położony na południe od Europy, po obu stronach równika, w większości (poza zachodnią częścią) na półkuli wschodniej. Wraz z Europą i Azją, z którą łączy go wąski Przesmyk Sueski (ok. 120 km), zaliczany jest do Starego Świata. Od zachodu oblewają go wody Oceanu Atlantyckiego, od wschodu Oceanu Indyjskiego, wraz z jego częścią - Morzem Czerwonym. Na północy śródlądowe Morze Śródziemne oddziela Afrykę od Europy.
| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Zakładki:
Skopiuj CSS